Organizator:

Prelegenci: Janina Bąk

Podziel się

Od sześciu lat - komendant komedii w Janinadaily.com. Przez ostatnie pięć - wirtuoz statystyki na Trinity College w Dublinie. Od trzech miesięcy - autorka książki. Poznajcie Janinę Bąk.

Posiada następujące osiągnięcia życiowe:

1. Jej książka „Statystycznie rzecz biorąc. Czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby zdobyć Nobla” przebiła w topce Empiku wszystkie części sagi erotycznej Blanki Lipińskiej, co technicznie rzecz biorąc czyni z niej Blankę Lipińską statystyki.
2. Nagranie z wykładu o statystyce, który wygłosiła na TEDx Koszalin, ma ponad 100 000 wyświetleń i było przez moment popularniejsze niż wideo Zenka Martyniuka
3. Umie liczyć, opowiadać i opowiadać o liczeniu. W jej historiach zasób słów jest tak bogaty, że mógłby samodzielnie spłacić cały dług publiczny Grecji.
Najbardziej nie lubi, gdy złe rzeczy przytrafiają się dobrym zdaniom.
- Serdecznie zapraszam na Kongres Liderów Branży Ogrodniczej, gdzie będę mówić o tym, jak stracić 24 mln dolarów na puszce pepsi. Opowiem o najbardziej spektakularnych błędach statystycznych w historii biznesu, do czego doprowadziły i w jaki sposób można było im zapobiec. Bardzo się cieszę, że wezmę udział w tym wydarzeniu, ponieważ uważam, że tego typu prelekcje są potrzebne w każdej branży, szczególnie w dobie kryzysu i pandemii, która dotknęła wszystkich. Musimy się nauczyć jak wyjść z tego obronną ręką – mówi Janina Bąk.